Triumph Hurdle doufá, že Sceau Royal zaznamená hladkou výhru v Chatteris Fen

“Potřebuji se vrátit,” řekl Daryl Jacob se širokým úsměvem po první jízdě od poloviny prosince vítěze v pátek a Sceau Royal, jeden z favoritů pro Triumph Hurdle v Cheltenhamu v březnu, Nemohl se vrátit k akci jednodušeji. Čtyřletý Alan King vyskočil osm překážek, aby vyhrál karikaturu, ale Jacob si sotva všiml, že jeho partner opustil zemi. Mohou se ukázat, že jsou lepší koně než Sceau Royal. Triumph Hurdle za dva měsíce, ale po tomto úspěchu v Chatteris Fen Hurdle je těžké uvěřit, že na poli bude něco rychlejší než překážka.Chyba na druhou poslední byla jediná vada jako Sceau Royal obletěl Huntingdon, měřící každý let s vzácnou přesností pro překážkář bez ohledu na věk či zkušenosti.

„Vyrůstá v tajnosti a stále více a více profesionální pokaždé, když běží,“řekl Jacob později. „Jeho podoba byla dobrá přichází dnes, a myslím, že přistoupil znovu. Je to velmi kluzké, že je jeho velkou předností. Všechny cesty jít do Cheltenhamu a je to jeden na co těšit.“

V posledních několika týdnech bylo frustrující pro Jacob, který minul obsazovací vánočního programu poté, co byl zraněn při pádu, zatímco školní docházky u Nicky Henderson je stabilní poloviny prosince.Jeho sluha se Simonem Munir a Isaac Suede, majitelé Sceau Royal, znamená, že má nyní několik dalších potenciálních Cheltenham uchazeči připravit se na hlavní událost sezóny.

Jeho kniha jízd na festivalu by klidně mohl zahrnovat L’Ami Serge, který skončil čtvrtý za Douvan loňský Nejvyšší začínajícího Mezní a udělal solidní debut přes ploty v téměř unraceable zemi v Plumpton na začátku tohoto měsíce.Nicky Henderson six-letý by měl učinit další krok směrem k začínajícího události v Cheltenhamu, když běží na Wetherby.

„Je vzdělaný dobře, protože [vítězství at] Plumpton, takže doufejme, že to je další zastávkou vpřed zítra,“ řekl Jacob. „Nemyslím si, že cesta bude problém, protože je to kůň, který bude mít dva a půl snadno. Bylo to hrozné na Plumpton a dostal pryč s tím, tak bych neměl být obavy o zem.“

Sceau Royal byl 2-11 šance na páteční závod, a dokonce i jednoduché sedm délky úspěch nebyl dostatečně posunout jeho cenu 16-1 pro Triumph, na trhu v čele s Aidan O’Brien Ivanovič Gorbatov 5-1.Stejně tak je to i jasná volba na trhu od Kinga stabilní, protože trenér má typicky silnou ruku v divizi pro mladistvé, která zahrnuje další dvě 16-1 šance Gibralfaro a kdo se odváží vyhraje.

„Je to tak rychlé, a to i když je těsný, že je dobře,“řekl král. „Nejsem si jistý, co jsem kdy trénoval ten, který je rychlejší dostat z bodu A do bodu B přes překážku, a to byl pravděpodobně jeho problém dříve v sezoně.

„Snažili jsme se ho a on usadit ‚d vzít dvě délky z nich v závodě a dostat se tam příliš brzy. On je usazovací lépe, ale ve skutečnosti je kluzký přes překážku. Ti všichni dostali znovu spustit.On [Sceau Royal] je v Betfair [Hurdle], ale je to až 144 hned po Finale Mezní [minulou sobotu] posílen jeho formu tak, že to nebude házet. Mohli bychom se podívat na Victor Ludorum nebo Adonis. Gilbralfaro jde Ascot týden zítra, a kdo se odváží Vítězství půjde do Cheltenhamu na Trials den [koncem ledna].Budou vyřešit sami to opravdu, že jsme ve velmi šťastné pozici a budu držet je od sebe tak dlouho, jak to půjde.“

King má dva z vedoucích hráčů na trhu pro cenné Betfred Classic Chase na Warwicku v sobotu v Midnight modlitbě a SEGO úspěch, ale s chladným nočním prognóze karta bude muset přežít preventivní prohlídce v 8 hodin ráno.

„měli jsme nejnovější prognózy, a nejhorší je až -3C s větrem chlad -5 ° C,“Jane Hedley, Warwickův úředník kurzu, řekl v pátek. „Myslíme si, že by bylo rozumné, aby vlajku, která se s preventivní prohlídce.

„To znamená, že budeme i nadále velmi optimistický, že kryty máme na místě bude poskytovat dostatečnou ochranu.Je to dva nebo tři stupně chladnější než říkali na začátku týdne na pátek večer, ale kryty jsou dole a my nemáme absolutně žádnou námrazu v zemi v tomto okamžiku. Byli jsme úplně raceable i první věc, kterou ráno.“