Sebastian Coe říká IAAF bude dělat vše pro ochranu čisté sportovce

Dvojnásobný olympijský 1500 metrů mistr byl zvolen v srpnu do čela IAAF, která byla obviněna z děje měkký na doping po tisíce testovacích dat v krvi ve výši byly propuštěny k médiím.

„není to jednoznačně problém sedmiboji,“ řekl Coe novinářům po setkání s jihoasijské atletice úředníky v indickém hlavním městě. „Každý sport má globálních otázek. Máme je ale i jejich řešení. Je naší povinností, aby se ujistil, že naše systémy jsou jasné a stručné a protokoly jsou jednotná v celé zeměkouli,“dodal.

„Musíme povzbudit čisté sportovce k domněnce, že jsme vždy bude ve svém rohu.Důvod, že máte testovací systémy je ve skutečnosti chránit čisté sportovce. Není to prostě k odstranění těch, kteří podvádějí,“řekl.

Coe poukázal na to, že IAAF testován 19,000 sportovci od roku 2003, více než kterýkoliv jiný sport, a cítil, že byl problém vnímání. „Usain Bolt je nejvíce testován sportovec, muž či žena, v každém sportu na této planetě.Reality a vnímání často jsou špatně zamotaný,“řekl. „Bereme to velmi, velmi vážně a musíme se ujistit, že veřejnost věří tomu, co se dívají na stadionu je legitimní.„

Coe vítal Šestinásobný olympijský vítěz Bolt ale řekl, atletika by se nezhroutí když charismatický jamajský zavěsí své hroty, s největší pravděpodobností po 2017 mistrovství světa.

„od té doby, Muhammad Ali nemyslím některý soutěžící v každém sportu zachytil představivost ve způsobu, jakým Usain Bolt má.Máme velké štěstí,“řekl Coe. „[Ale] náš sport nepřijde do konce, když Usain Bolt do důchodu.

„Jsem fanoušek boxu a vzpomínám si, jaký druh konverzace boxu měl v roce 1960 a 70. [o] co bude stane, když Muhammad Ali odejde. No, Floyd Mayweather přijde, Marvin Hagler přijde, Tommy Hearns přijde, Sugar Ray Leonard přijde.

„Každý záznam, že Usain Bolt nastaven jako mladík ve škole byla nyní zlomený jamajských atletů, které vám řekne, že je v potrubí velké množství talentů prochází jamajského atletického systému.“Sebastian Coe hájí Paula Radcliffe a varuje před honu na čarodějnice Celý článek