NHL: Tampa Bay a Pittsburgh vyrovnaly semifinálové série na 1: 1

NEW YORK. Hokejisté Tampy Bay zvítězili ve druhém semifinálovém zápase play off Východní konference NHL na domácím ledě nad New York Islanders 4: 1. Tím dojde k zařazení stavu 1: 1 do zápasů. Zápas byl se dvěma cíli a domácím asistentem Tylerem Johnsonem. I v druhém semifinále východu je stav 1: 1 poté jak Pittbsburgh vyhrál ve Washingtonu 2: 1.

Tampa měla výborný vstup do zápasu a ve 12. minutě vedla 2: 0. Skóre otevřel Johnson, když se domácí po kolizi dvou hráčů Islanders ve středním pásmu dostali do přečíslení.

Na 2: 0 zvýšil bekhendem Jonathan Drouin a stal se čtvrtým hráčem v historii Lightning, jehož první gól v play off byl Stejně jako vítězné hity.Ve věku 21 let a 34 dní je nejmladší, kterému se to podarilo.Prečítajte si také: Přečtěte si také: NHL: Washington zdolal Pittsburgh 4: 3 pp, hrdinou tříbrankový Oshie

“Byl to skvělý pocit, hodně adrenalinu. Potřebovali jsme tento zápas vyhrát a dvoubrankové vedení nám velmi pomohlo, “řekl pro nhl.com Drouin.

Za hosty snížil v první třetině svým premiérovým zásahem v letošním play off ruský útočník Nikolaj Kuľomin, ale to bylo ze strany Islanders všechno.

“Nic se neděje.Stále jsme tři vítězství od postupu. Doma však musíme hrát lépe než v tomto zápase. Jsou velmi rychlí a je třeba hrát agresivněji, abychom je zpomalili, “řekl kapitán Islanders a nejproduktivnější hráč play off John Tavares, který vyšel bodově naprázdno.Aj hokejisté Tampy dokázali druhý zápas vyhrát a vyrovnali semifinálovou sérii. (Zdroj: SITA / AP)

Islanders od roku 1983 ještě nikdy v play off nevedly 2: 0 a nepodařilo se jim to ani teď. Na 3: 1 zvýšil is dávkou štěstí obránce Victor Hedman, když jeho střela letěla mimo branky, ale od brusle obránce “ostrovanů” Calvina de Haana se odrazila dovnitř.Závěr skončil prázdnou Johnsonovou bránou.

Jon Cooper, trenér “záblesků” před tímto utkáním znovu sestavil vznik “trojček” Johnson, Ondřej Palát a Nikita Kučerov. Slovenský brankář Jaroslav Halák stále chybí v týmu “ostrovanů”. Odešel tým do Tampa Bay, ale ještě nepadl do bitvy. Ten chlápek chytil 8. března.V brance Islanders je od začátku play off Němec Thomas Greiss, který zaznamenal 28 zásahov.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Karlsson může získat třetí Norris Trophy v kariéře

“Hráli jsme dobře, ale mrzí mě góly, které jsem dostal. Musím být lepší, “řekl Greiss. Zápas číslo tři je na programu v noci na středu v Brooklynu.

Hráči Pittsburghu ve druhém zápase semifinále Východní konference vyhráli ve Washingtonu 2: 1 a také vyrovnali sérii na 1: 1.Vítězný gól vstřelil 4 minuty a 28 sekund před koncem třetí třetiny bývalým spoluhráčům Eric Fehr, když vložil hokejku do prudké přihrávky Jevgenije Malkina.

“Byl to zvláštní pocit, vždyť jsem tu odehrál mnoho let. Jsem rád, že jsme vyhráli, protože prohrávat 0: 2 s vítězem Prezidentské trofeje by nebylo dobré,” řekl Fehr, který v dresu Capitals odehrál devět Season a Pittsburgh přišel v létě jako volný hráč. Pittsburgh oslavuje semifinále na 1: 1. (Zdroj: SITA / AP)

Soubojové skóre bylo otevřeno na 28. místě.minutě “tučňák” Carl Hagelin, když zblízka skóroval po nádherné přihrávce Nicka Bonin zpoza branky.

Capitals vyrovnali ve třetí třetině v přesilovce po dorážce Marcuse Johanssona, ale poslední slovo měl Fehr. Pittsburgh podržel brankář Matt Murray, který zneškodnil 23 střel.

“Murray chytal velmi dobře.Měl několik velkých zákroků zejména ve třetí třetině a podržel nás, “pochválil 21-letého nováčka kapitán Sidney Crosby.Prečítajte si také: Přečtěte si také: San Jose předvedlo brankový uragán, Dallas spasil Čech

Zápas nedohrál obránce Penguins Olli Määttä, jehož v první třetině po nevybíravým zákroku zranil obránce Brooks Orpik. Ten v zápase dostal jen dvouminutový trest, ale vedení NHL se možná na jeho úder do hlavy ještě podívá a potrestá ho. Crosby a Malkin nastoupili na svůj 107.zápas v play off, čímž na druhém místě historie Penguins vyrovnali Maria Lemieuxe.

Malkin bodoval zatím ve všech šesti zápasech play off 2016, v nichž nastoupil (3 + 6). Série se nyní přesouvá do Pittsburghu, duel číslo tři se bude hrát v noci na úterý.