Gordon Reid přemohl “bláznivou” reakcí na triumf Australian Open

24-letý skot vyhrál svůj první grandslamový titul v sobotu, porazil belgického Joachima Gérarda 7-6, 6-4 ve finále a přidal trofej do dvou titulů grandslam doubles, které už měl v držení .

Byl to impozantní výkon od Reida, který byl slibným juniorským hráčem před uzavřením onemocnění páteře, příčnou myelitidou, když byl 12.Gordon Reid oslavuje Australian Open singles vítězství s Murrays Read more

Také hrál ve dvojitém finále zde – on a svět No1, Shingo Kunieda, ztratili 7-5 v finálovém setu, navzdory vedení 5-0 a držení dvou bodů zápasu – vyčerpaný Reid byl oživený Vlna podpory z domova.

Řekl: “Je to ohromující. Bylo to šílené.Můj telefon vyčerpal baterii asi třikrát od finále, protože každý mi posílá tolik zpráv. Je úžasné mít celou tu podporu.

“Bylo to neuvěřitelné. Je to fantastické a počet zpráv, které jsem měl doma, včetně mě vedle Jamieho a Andyho, je trochu neskutečný. Je pro mě poctou, abych byl jmenován vedle těch kluků, je to skvělé pro tenis a invalidní sport, všichni nás navzájem vedou, my jsme na stejné úrovni, všichni tištěný a zasílání zpráv, novinové články o třech Skotích Finále, všichni jsou si rovni – a to je způsob, jakým by to mělo být. Všiml jsem si zde velký rozdíl. V loňském roce jsem získal své dva tituly dvojčat, ale pokud jde o mediální zájem, mám tu více možností.Je to skvělé pro nás a brilantní pro sport. Doufejme, že budeme moci pokračovat ve zvyšování profilu. “Když uklidnil v restauraci hráčů, užíval si po hektickém 24hodinovém pořádku mírný klid, Reid řekl, že jeho úspěch ve vítězství singlového titulu začínal dopadat domů . “Když jsem se probudil, ponořil se trochu a já si jen uvědomil, co se stalo. Je to docela dobrý pocit. Znamená to hodně.Je zřejmé, že to je důvod, proč děláme to, co děláme, proč trénujeme a v podstatě se věnujeme našemu životu tréninku, práci a věnování se tomuto sportu. “Pro všechny úspěchy paralympijských her v Londýně 2012, Handicap sport pokračuje v boji o boj o financování, sloupce palce a pozornost médií, a vítězství, jako je Reid je může mít obrovský dopad, ukazovat hráči oni mohou vydělávat na živobytí. S Australian Open titul v sáčku , Reid uvedl, že jeho hlavními cíli pro tento rok budou olympijské hry v Římě a Wimbledon, který bude poprvé v roce 2016 držet soutěže pro dvojčata pro vozíčkáře.

Řekl: Od Londýna. Byla to dlouhá cesta, ale teď je hned za rohem.Jsem jen vzrušený a těším se, že se tam dostanu a budeme hrát na GB. “A bylo by celkem pěkné vzít první singlový titul pro událost na vozíku ve Wimbledonu. Všichni se těšíme na hraní singlů. Je to zvláštní, že všichni britští hráči hrají poprvé singly v domácím slamu. Je to opravdu vzrušující a prostě potřebuji ostrost mou hru na trávu. “